Uudised

15:47 07.05.2024

Õpetajate rahatarkuse mentorklubisse oodatakse nii alustajaid kui edasijõudnuid

Täna algas registreerumine õpetajate rahatarkuse viienda hooaja mentorklubidesse, kuhu on oodatud lasteaia- ja kooliõpetajad, noorsoovaldkonna ja raamatukogude töötajad. Esmakordselt avatakse grupp ka edasijõudnutele, kel mentorprogramm juba läbitud.

Rahandusministeeriumi rahatarkuse koordinaator Marge Aasalaid julgustab huvilisi programmiga liituma. „Osalemiseks ei pea ametilt olema tingimata pedagoog. Ootame kõiki, kes lastele või noortele teadmisi jagavad ning soovivad ka rahatarkust edasi anda.“

Esmakordselt pakutakse sügisel kahte erinevat taset. Tavapärase õpetajate rahatarkuse mentorklubi kõrval alustab viiendal hooajal ka grupp edasijõudnutele, kes on mentorklubis juba osalenud. „Kuna mentorklubi on läbinud 520 haridustöötajat, siis pakume neile omandatud teadmiste baasil arengustiimulit - inspireerivaid mõttevahetusi ja uut informatsiooni,“ rääkis Aasalaid. „Edasijõudnute grupp saab kokku veebis ning programm moodustab süsteemse terviku. Kuna osalejate arv on piiratud, tuleks soovijatel end aegsasti kirja panna,“ lisas ta.

Edasijõudnute gruppi saab registreeruda siinÕpetajate rahatarkuse klubi.

Lisaks oodatakse soovijaid liituma traditsioonilise rahatarkuse mentorklubiga. „Programmis osalemine ei eelda eelnevaid rahatarkuse teadmisi, klubis jagavad infot oma ala eksperdid ja kohapealseid arutelusid viivad läbi tõelised rahatarkuse entusiastid,“ märkis Aasalaid. Tema hinnangul on kasulik liituda mitmekesi koos. „Kui õpetaja tuleb mentorklubisse kolleegiga, on tal kohe olemas vestluspartner, kellega teemasid arutada ja ühiselt kodutööd teha. Lisaks on koos lihtsam rahatarkuse õpetamisega algust teha.“

Kokku avatakse üle Eesti 8 kuni 10 mentorklubi sõltuvalt soovijate asukohast, registreeruda saab siinÕpetajate rahatarkuse mentorklubi.

Täpsemalt saab mentorklubide kohta infot 21. mail kell 15 toimaval veebiseminaril, kus räägitakse klubitegevusest lähemalt ning tutvustatakse rahandusministeeriumi rahatarkuse õppematerjale. Lisaks, kuna sügiseks peavad kõik koolid õppekavasid uuendama ning matemaatikas ja sotsiaalainetes on edaspidi rahatarkuse teemad selgemalt sees, kõneletakse seminaril ka rahatarkuse materjalide lõimimisest ainetesse.

Registreerumine: Veebiseminar.

Rahatarkuse mentorklubid on aasta-aastalt üha populaarsemad. Lõppenud hooajal tegutsesid üle Eesti erinevates maakondades 10 gruppi, Tartus ja Valgas tuli suure huvi tõttu avada kaks klubi. Lisaks omandasid rahatarkust Harjumaa, Rapla-Järva, Lääne-Saare, Pärnu, Lääne-Virumaa ja Võru-Põlva õpetajad.

Mentorklubid on ellu kutsutud rahandusministeeriumi, Ettevõtliku Kooli ning Edu ja Tegu koostöös. Klubitegevuse raames õpivad õpetajad rahatarkust, et tunda end rahaasjades kindlamalt ja saadud teadmisi ka õpilastele edasi anda. Klubide mentoriteks on finantssektori valdkonna eksperdid ja erainvestorid. 

Mentorklubide kohapealset tegevust koordineerivad maakondlike arenduskeskuste koordinaatorid, klubisid rahastab Euroopa Sotsiaalfond. Finantskirjaoskust arendatakse rahandusministeeriumi eestvedamisel elanike finantskirjaoskuse edendamise programmi Rahatark Eesti. Eesti elanike rahatarkuse strateegia aastateks 2021–2030 kaudu.

 

Allikas: https://fin.ee/uudised/opetajate-rahatarkuse-mentorklubisse-oodatakse-nii-alustajaid-kui-edasijoudnuid

Foto: Rahandusministeerium
Fotol: neljanda hooaja Valgamaa õpetajate rahatarkusementorklubi lõpetajad lõpugalal

Kaasrahastanu EL
Valgamaa Arenguagentuur