Kui tervislik on sinu kodukontor?

esmaspäev, 30 märts 12:06

Tervise Arengu Instituut juhib tähelepanu, et ajal, mil paljud kontoritöötajad on oma töökoha sisse seadnud koju, tuleks igaühel läbi mõelda oma töötingimused. Näiteks kindel päevakava, istumisasend, valgustus jms. MTÜ Tööfüsioteraapia füsioterapeut Liina Pääbo on pannud kokku soovitusi koduse kontori kujundamise ja hea tööstiili loomiseks.

Kagu-Eesti arenduskeskused: saame kokku virtuaalses kaugtööparadiisis

reede, 27 märts 10:29

Eriolukorrast tingituna on juba ligi kaks nädalat suur osa Kagu-Eesti inimestest tööd teinud kodukontorist. Nüüd on võimalik kohtuda virtuaalselt kõikide Kagu-Eesti kodukontori inimestega ja kogeda seeläbi kasvava kogukonna olemasolu ning toetust. Virtuaalse kaugtööparadiisi "Olen kodukontoris!" leiab Facebook'ist: www.fb.com/events/156451175557260.
 

Tööandjatele töötasu hüvitamise meetme infotund 31.03 kell 11-12 veebis

reede, 27 märts 10:17

Eesti Töötukassa Valgamaa osakond korraldab 31.03.2020 kell 11.00-12.00 tööandjatele veebipõhise infotunni, kus räägitakse töötasu hüvitamise meetmest.

Eesti ettevõtete küsitluse tulemused

neljapäev, 26 märts 14:09

Maakondlike arenduskeskuste võrgustiku ja Saaremaa Turunduskoja eestvedamisel kaardistati perioodil 18. - 24. märts 2 018 ettevõtja (sh 124 tulu teeniva vabaühenduse) hetkeolukord. Ankeedile vastanud ettevõtjad on tööandjaks 18 741 inimesele üle Eesti. Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik esitas tulemused ka Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumile.

Обзор для предприятий – пакет кризисных мер

kolmapäev, 25 märts 10:07

Министерство экономики и коммуникации провел во вторник 24.03  вебинар для предпринимателей НА РУССКОМ ЯЗЫКЕ.

Тема: Меры поддержки предпринимательства.
Запись вебинара можно послушать ЗДЕСЬ

 

Olulised infolingid ettevõtjatele

reede, 20 märts 10:06

Vabariigi Valitsus kuulutas 12. märtsil välja eriolukorra seoses COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikuga. Seoses sellega jagame ettevõtjatele vajalikke infolehti selleks, et jälgida milliseid meetmeid saab eriolukorras koroonakriisi lahendamiseks kasutada.

Ministeeriumi kutse webinarile: ettevõtluse toetusmeetmete pakett 

reede, 20 märts 09:41

Reedel, 20. märtsil algusega kell 15.30 toimus teine webinar, kus majandusarengu asekantsler Viljar Lubi ja Rahandusministeeriumi ja Sotsiaalministeeriumi esindajad andsid ülevaate ettevõtluse toetuseks suunatud kriisimeetmete paketist.

Kuula 20.03 toimunud webinar'i helisalvestist siithttps://youtu.be/Jfr0uMB7f8E

 

Eriolukorras peatatakse maksuvõlgade intressi arvestamine

neljapäev, 19 märts 10:24

Ettevõtjate rahalise seisu leevendamiseks peatab Maksu- ja Tolliamet (MTA) eriolukorra ajaks ettevõtete maksuvõlalt intressi arvestamise, intressivabastus kehtib tagasiulatuvalt 1. märtsist kuni 1. maini. Kõik deklaratsioonid tuleb siiski õigeaegselt esitada ja kui vähegi võimalik, ka maksud ära maksta.

Riik kogub kokku ettevõtjate abipakkumised

kolmapäev, 18 märts 17:22

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium koos Riigi Infosüsteemi Ametiga lõid portaali, kuhu kogutakse kokku nende ettevõtete andmed, kes soovivad kriisiolukorras riigile abi pakkuda.

„Koroonaviirusest tingitud eriolukord on selle lahendamisega tegelevad riigiasutused suure surve alla pannud ja nii ettevõtjate kui inimeste ootused riigi toele on suured. Teisalt on ka paljud ettevõtted soovinud hoopiski ise riigile appi tulla,“ rääkis väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu.

Ettevõtjate probleemid jõuavad uue platvormi kaudu riigini 

kolmapäev, 18 märts 14:21

PRESSITEADE Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik 18.03.2020 
Ettevõtjate probleemid jõuavad uue platvormi kaudu riigini 
Koostöös Maakondlike Arenduskeskuste võrgustikuga on Saaremaa Turunduskoja eestvedamisel valminud kriisiabikeskus.ee online platvorm Eesti ettevõtete probleemide kaardistamiseks. See aitab hinnata ettevõtjate seisundit kriisiolukorras ning anda olulist sisendit riigipoolsete abimeetmete välja töötamiseks.Otsid ajutist tööd või töötajat?
Kultuuripärand