Lähisündmused

08:44 13.05.2019

KUTSE 28.05 toimuvale seminarile „Kuidas investeerida innovatsiooni? Euroopa Innovatsiooninõukogu rahastusvõimalused ettevõtjale aastatel 2019-2020“ 

Euroopa Komisjoni esindus Eestis koostöös Euroopa Komisjoni teadusuuringute ja innovatsiooni peadirektoraadiga (DG RTD) kutsub teid seminarile
„Kuidas investeerida innovatsiooni?  Euroopa Innovatsiooninõukogu* rahastusvõimalused ettevõtjale aastatel 2019-2020“.
Seminar toimub 28. mail kell 12.30–17.30 Energia Avastuskeskuses (Põhja pst 29, Tallinn).

Päevakava:

12.30–13.00 – registreerimine ja kerged suupisted

13.00–14.30 – Milleks Euroopa Innovatsiooninõukogu?

Euroopa Innovatsiooninõukogu tutvustab Euroopa Komisjoni teadusuuringute ja innovatsiooni peadirektoraadi asepeadirektor Signe Ratso.

Järgneb arutlusring, milles osalevad lisaks Euroopa Komisjoni asepeadirektor Signe Ratsole Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo, EASi ettevõtluskeskuse juht Tanel Rebane ja varasemalt Horizon2020 raames innovatsioonitoetust saanud AS Cybernetica juhatuse esimees Oliver Väärtnõu.  
Diskussiooni juhatab Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsiooni juhatuse liige Heidi Kakko.

14.30–15.00 – Kohvipaus

15.00-16.30 – Kuidas saada rahastust? Praktilised näpunäited taotlejale Euroopa Komisjoni teadusuuringute ja innovatsiooni peadirektoraadi esindajatelt.

Pärast arutelu pakume suupisteid.

Üritus toimub koostöös EASi, Eesti Teadusagentuuri, Haridus- ja Teadusministeeriumiga ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga.

Huvilistel palume registreerida hiljemalt 24. mail lingil: https://tinyurl.com/y4r6ujcf

Oleme tänulikud, kui jagate seda kutset oma võrgustikes.

Lugupidamisega

 

Keit Kasemets
Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht

 

Kontakt: Nelli Timm, 626 4436

 

* Euroopa Innovatsiooninõukogu (EIC) eesmärk on viia omavahel kokku teadusuuendused ja idufirmade ideed ning seeläbi arendada strateegilisi tehnoloogiaid ja innovatsiooni. Aastatel 2019–2020 plaanib Euroopa Komisjon investeerida üle 2 miljardi euro, et toetada innovatsiooni arendamist tasemeni, kus ettevõtted suudavad kaasata erainvesteeringuid. Toetus on mõeldud eelkõige tootearenduseks ning prototüüpide loomiseks ja katsetamiseks. Kaasates spetsiaalset riskikapitalifondi võib maksimaalse toetuse maht olla kuni 15 miljonit eurot ühe taotleja kohta.  

Taotlemiseks on avatud kaks suunda:

  • Pathfinder– rahastamisvahend toetamaks teaduspõhise kõrgetasemelise tehnoloogia arendamist (avati 19.03.2019)
  • Accelerator– rahastamisvahend toetamaks idufirmasid ja VKEsid innovatsiooni arendamisel tasemeni, kus nad suudavad kaasata erainvesteeringuid (avatakse juunis).

 

Rohkem infot rahastusvõimaluste kohta leiate siit ja EIC koduleheküljelt.

 

Otsid ajutist tööd või töötajat?
Kultuuripärand