Valgamaa noorte ettevõtluskonkurss Nupp Nokib

SA Valgamaa Arenguagentuur korraldab aastast 2015 Valgamaa noorte ettevõtluskonkursi Nupp Nokib. 

Noorte ettevõtluskonkursi "NUPP NOKIB" eesmärk on tekitada noorte seas huvi Valgamaa majanduse arenguperspektiivide vastu. Oluline rõhk on säästval arengul, materjalide taaskasutusel, loovuse ja leidlikkuse arendamisel. Ärgitame õpilasi olema loovad ja ettevõtlikud!

 

Video tutvustus.

Konkursi tegevused toimuvad õppeaasta jooksul ning alustatakse sügisel avakoolitusega, kus saab genereerida koolitajate abiga äriideid.

Osalema oodatakse Valgamaa 13-21-aastaste noorte 1- kuni 5-liikmelisi võistkondi. Võistkonna võib moodustada ka sõpruskonnast. Iga võistkond saab endale juhendaja/mentori.

Konkursil osalemiseks tuleb esitada oma äriidee. Et äriideest areneks toode või teenus, pakutakse noortele erinevaid koolitusi:

  • Tootearendus-, turundus- ning laadamüügikoolitused;
  • Raamatupidamine mini- või õpilasfirmas;
  • Meeskonnatöö koolitus;
  • Avalik esinemine jne

Konkursi tegevuste käigus saab luua mini- või õpilasfirma. Rohkem infot selle kohta leiad siit.

Võistkondade transpordi koolitustele, majutuse (õpilasfirmade laadal), toitlustuse kulud kaetakse ettevõtluskonkursi raames.
Mida saad õppida tegutsedes noore ettevõtjana? Valga Gümnaasiumi õpilasfirma “Loodus” videost saab aimu.

Konkurss lõpeb õppeaasta kevadperioodil lõppvõistlusega, kus noored saavad tutvustada oma äriiideid pealtvaatajate ning žüriile. Parimaid autasustakse. 

Konkurssi korraldab SA Valgamaa Arenguagentuur Eesti Regionaalfondi meetmest "Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine" tegevusena "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".