Valgamaa noorte ettevõtluskonkurss Nupp Nokib

ÕF AMP

Meie õpilasfirma lugu hakkab pihta Käärikult, kus toimus projekti Nupp Nokib loovuskoolitus. See on see koht, kuhu tulevad kohale õpilased üle Valgamaa. Seal tehakse erinevaid ajurünnakuid, et aidata kaasa enda mini- või õpilasfirma loomisele. 

Üks esimesi mõtteid, mis meil tekkis olid pesulõksud, mis lähevad ise kinni, kui pesu sinna vahele paned, aga see osutus üpriski keeruliseks. Esialgu pakuti välja teha väikestest Jägermeistri klaaspudelist tulukesi, korra käisid läbi ka mõtted teha lastele interaktiivne mängulaud või teha küünla soojenduslamp, siis tuli meil mõte kasutada tühje klaaspudeleid, mis ei leia enam kasutust ja neist teha laualampe. 

Algne idee oli teha klaaspudelist kuppel ja sinna juurde meisterdada lambijalg ja alus. Seda oli raske teostada, kuna klaasi oli raske lõigata ja tihtipeale tulid üleliigsed mõrad sisse. Pikka aega mõtlesime esialgse idee alternatiividele, tulime mitmest küljest parema variandi peale. 

Selleks oli mõte kasutada pudelit nii lambijalana kui ka alusena, ehk pirn läheb pudelisuu külge ja juhe läheb läbi pudeli ning sealt edasi läbi augu, mille oleme pudeli alumisse äärde puurinud. Pudeli sisse mõtlesime panna kivid, mis kaunistavad pudelit ja katavad pudelist läbi mineva juhtme. 

Kõige rohkem probleeme tekitas lambikupli leidmine, see küll ei tundu selline asi, mida on raske leida. Reaalsus aga on see, et õige suuruse, värvi ja tüübi leidmiseks kulus väga palju aega ja vaeva. Käisime läbi erinevad poed, uurisime internetist ning tuttavatelt jne. Vaev sai ennast lõpuks tasutud ning leidsime tootele sobivad lambikuplid. 

Firma nime leidmiseks kulus samamoodi aega. Nime leidmiseks tegime palju ajurünnakuid. Läbi käis hulgaliselt nimesid, paljud neist olid juba võetud või kunagi kasutuses olnud. Ühel õhtul kui firmajuht magama läks, ei saanud ta veel enda peast välja mõtet, et firmal ei ole nime. Ta mõtles sellest ning ei suutnud magama jääda, kuniks talle torgatas pähe ‘AMP’. Amp tähendab elektri maailmas amprit, mis on inimkeelde tõlgituna voolutugevus. Samuti riimub ‘amp’ sõnaga lamp ning tänu sellele jõudsime järeldusele, et see nimi sobib ideaalselt kokku meiega ning meie tootega.

Nii saigi meie õpilasfirma mõte teoks ning nüüd tuleb liikuda ainult edasi. Toota laualampe kasutatud klaaspudelitest, mida ei saa taaraautomaati tagastusse viia. Lisaks toimub edasi ka tootearendus.

Hoia silma peal õpilasfirma AMP tegevustel ka siit: https://www.facebook.com/profile.php?id=61554282594526