Valgamaa noorte ettevõtluskonkurss Nupp Nokib

MF MÄNGUTARU

Lugu algab kolme sõbraga ja nende kooli huvijuhiga, kes veenis nad võtma osa ühest koolitusest. Sel hetkel ei olnud meil aimugi, et niiviisi saab alguse meie oma minifirma. Nimelt kui me läksime Nupp Nokib koolitusele polnud meil selget ideed selle kohta, mida me teha tahame, ja kas me üldse midagi teha tahame. Tõsi on see, et meil meenus kunagine idee toota meekuubikuid, kuid see idee ei kõnetanud meid kõiki enam samamoodi nagu varem. Oli vaja uut ideed. 

Ühele meist on südamelähedane taaskasutus, ühele tiimiliikmele pakkusid huvi mesilased ning me kõik armastame lauamänge. Niiviisi tekkiski idee teha taaskasutatud materjalidest mesilaste teemalist lauamängu.

Esimese prototüübi valmistamiseks otsustasime me ühel harilikul reedel peale väsitavat koolipäeva saada kokku. Algus oli täis elevust. Kuid peagi tuli välja, et see ei olnud üldse nii lihtne kui võiks arvata, eriti teades, et silmapiiril ootasid lauamängud mängimist ning motivatsioon vaikselt hõrenes. Mõned lauamängud said mängitud, kuid tegime ka tööd. Siiski võiks ju loota, võttes arvesse seda, et meil esimese prototüübi valmistamiseks läks aega pool päeva, et meie prototüüp nägi välja imeline. Kuid kuigi me olime uhked oma töö üle, mõtlesime me kõik ilmselt, et APPIKENE, MIS ASI SEE VEEL ON? 

Õnneks aitas see esimene prototüüp meil aru saada, milline võiks olla meie valmistoode. Saime uuesti kokku ning valmiski meie lauamängu teine prototüüp, mille valmistamisel saime me omale koostööpartneriks Aava Käsitöökambri. Siinkohal võiks ära mainida, et meie jaoks on töö tegemise ajal väga tähtis see, et taustal kõlaks muusika, mis teeb tuju heaks. Teine prototüüp nägi välja nagu päriselt üks lauamäng võiks välja näha ja see tõi juurde motivatsiooni päriselt ka alustada oma minifirma. 

Peaks mainima, et üks asi, mis tekitas suurt peavalu, oli firma nime välja mõtlemine. Kas ei tundu mitte huvitav, et meie firma nimi oleks võinud olla Mesimagus Mängurõõm või BeeGame? Kuid meil ei oleks olnud vaja muretseda, sest ühel hetkel kellelegi meist tuli pähe just see õige firma nimi: Mängutaru. Ja ükskõik kui lihtsana see, et kolm sõpra said kokku ja otsustasid niisama ühe lauamängu välja mõelda ka ei kõlaks, siis sealt sai meie firma lugu alguse. See, kuidas meie firma lugu lõppeb, on aga täiesti omamoodi seiklus, mis on loodetavasti täis palju rõõmu nii meile kui ka meie tulevastele klientidele.

MF Mängutaru leiad ka Instagramist: https://www.instagram.com/p/C0mX2DGsG_-/