Valgamaa noorte ettevõtluskonkurss Nupp Nokib

MF E.B.K CRAFTS

Augustis pakkus meie juhendaja Eneli Tamm meile võimalust asutada õpilasfirma. Alguses ei olnud meil selle vastu nii väga huvi, kuid hiljem me ikkagi mõtlesime, et mis see siis olla, teeme ikka ära. Seejärel pani Eneli meid kirja „NUPP NOKIB” loovuskoolitusele, et me saaks rohkem teada kuidas seda kõike siis ka tegelikult teha ning siis see kõik ka praktikasse panna päris laadal. Firma nime, logo, millega meie firma tegeleb ja ametid otsustasime me ära samal päeval, kui meil esimene „NUPP NOKIB” loovuskoolitus oli. 

Firma nimeks sai E.B.K Crafts, tähed tähistavad meie firma liikmete nimesi ja sõna crafts seda, millega meie firma tegeleb. Seda, mida me tegema hakkame, teadsime me juba algusest saati, kuna me kõik oskame heegeldada ja teeme seda ka vabal ajal. Mida me heegeldame hakkame, otsustasime me ära esimesel loovuskoolitusel. Otsustasime teha juukseakssesuuare - nimelt patsikumme ning klambreid. Selles, et me neid heegeldame, olime üpriski kindlad, kuna oleme ka varem patsikumme heegeldanud, aga et õppida ka midagi muud, siis lisasime juurde ka kudumise.

Ametid aga jagunevad nii, et Eliise ja Berit tegelevad heegeldamise ja kudumisega ja Karolina raamatupidamise ja sekretäri tööga. Firma tegeleb tavalise toote viimistlemisega/paremaks tegemisega nagu näiteks patsikummi ja klambri tugevdamisega heegeldades. 

Meie eesmärk on teha toode nii kvaliteetseks kui võimalik, kui ka „NUPP NOKIB” 2023/2024 lõppvõistluse võitmine, et saaks firmat võidetud rahaga toetada. Ka toote välimus on suur eesmärk, kuna välimus on esimene asi, mida inimene näeb. Välimus saab olema ilus, naiselik, armas ja õrn (seda aga ainult peale vaadates, kuna praktikas on see väga tugev). Välimust ja kvaliteeti tahame hoida, et kliendil oleks parem kogemus ja et ka kliente juurde saada ja hoida. Meie algseks ja ka praeguseks sihtgrupiks on enamasti ikkagi naised, kuid me ei keela ka pikajuustelistel meestel osta meie tooteid. Tooteid ise on võimalik osta laatadelt, tellides ja kokkuleppel ka firma liikmete kodulinnas Valgas või ka Valgamaal. Head ostlemist!